Održan drugi metorski sastanak

Објављено Постављено у Aktivnosti

U Tehničkoj školi je 26.12.2011. godine održan drugi mentorski sastanak škola uključenih u rad na profesionalnoj orijentaciji. Ova aktivnost je deo projekta nemačke organizacije za tehničku saradnju GIZ BOS „Profesionalna orijentacija na prelazu u srednje škole“ koji se realizuje u partnerstvu sa Ministarstvom prosvete i nauke i uz podršku Ministarstva omladine i sporta.
Sastanak je održan sa ciljem da mentorske i bazične osnovne škole razmene iskustva i primere dobre prakse u dosadašnjoj implementaciji projekta. Sastanak je pokazao da škole odlično napreduju u realizaciji radionica sa učenicima. Začete su i nove teme kao što su: izbor specijalizacije iz profesionalne orijentacije kojom će se svaka škola detaljnije baviti i razrađivati metodologiju rada u određenoj oblasti PO; umrežavanje i izgradnja stabilnih partnerskih odnosa između škola u regionu; promocija PO van škole; uključivanje lokalne zajednice i povezivanje sa partnerima iz privrede što bi olakšalo realizaciju realnih susreta koji slede u narednom periodu. Škole su otpočele i aktivnost formiranja Vršnjačkih timova i izradile planove rada sa osetljivim grupama učenika.
U narednom periodu sledi konkurs za uključivanje novih škola u projekat.