Aktivnosti

Projekat „Škola sporta i saradnje“

Tehničkoj školi je odobrena akcija „Škola sporta i saradnje“ od strane organizacije „Zaječarska inicijativa“ iz Zaječara. Ovom akcijom želimo da ukažemo na potrebu i značaj dobre i kontinuirane saradnje porodice i škole. Takođe, smatramo da bi ova akcija mogla da razvije i unapredi partnersku klimu između učenika i nastavnika, što je jedna od glavnih komponenti kvalitetnog vaspitanja i obrazovanja. Želimo i da, tokom ovog turnira, ukažemo na značaj nenasilnog rešavanja problema promovisanjem drugarskog navijanja tokom utakmica. Očekujemo da se posle ove akcije poveća kvalitet saradnje između roditelja i škole.

Projekat traje 2 meseca i predviđena je realizacija sledećih aktivnosti:

1. Predstavljanje programa nastavnicima, roditeljima i učenicima

2. Pozivanje roditelja da se uključe u akciju

3. Planiranje turnira u nožnom tenisu (formiranje mešovitih timova roditelja i učenika, pravila turinira, imenovanje sudija itd.)

4. Izrada obeleživaca za knjige sa reklamnim porukama o fer navijanju

5. Štampanje postera i obeleživača za knjige

6. Kupovina potrebne opreme za održavanje akcije turnira

7. Javna akcija predstavljanja projekat gradjanima i podela obeleživača za knjige