Timočki naučni tornado

U subotu 05.11.2016. godine u prostorijama Osnovna škole “3. oktobar“ u Boru održan je peti „Timočki naučni tornado“.

Manifestacija je okupila više od 600 učesnika, đaka, studenata, profesora i odraslih. Posetioci su imali priliku da vide razne zanimljive ekperimente, oglede i demonstracije iz hemije, biologije, fizike, matematike, ekologije, geografije, medicine, informatike, rudarstva…

Tema ovogodišnjeg festivala je bila “Tragom čoveka do reka” pa su mnogi eksperimenti podrazumevali i korišćenje vode.
Organizatori su bili Tehnički fakultet u Boru, Tehnička škola Bor , Osnovna škola “3. oktobar“ Bor , Društvo mladih istraživača Bor i Fondacija “Dr Berislav Ristić Berko”.

Više fotografija možete pogledati na našoj FaceBook stranici, dovoljno je da kliknete na ovaj link – Tehnička škola Bor.