Praktična nastava

Topionica i rafinacija bakra – praktična nastava

Obilazak pogona Topionice i rafinacije bakra

Upoznavanje sa pirometalurškim procesima dobijanja bakra- prženjem, topljenjem, konvertovanjem, plamenom rafinacijom, kao i postupkom elektrolitičke rafinacije bakra.

Obilazak pogona Livnice bakra i bakarnih legura – Upoznavanje sa procesom proizvodnje odlivaka od bakra i legura bakra na bazi osnovne sirovine, kao i sa procesom prerade sekundarnih sirovina bakra.

Obilazak laboratorija Tehničkog fakulteta i upoznavanje sa načinom ispitivanja osnovnih karakteristika metalnih materijala na bazi železa, obojenih metala, metala dobijenih sinterovanjem i njihova pogodnost za reciklažu.

Sistematizacija blok nastave – Izrada postera i radnih materijala u učionici Tehničke škole.

Više fotografija možete pogledati na našoj FaceBook stranici, dovoljno je da kliknete na ovaj link – Tehnička škola Bor.