„Baci pogled na naučni ogled „-Šesti festival nauke u Boru

Објављено Постављено у Informacije

Timočki naučni tornado 2017. godine u Boru

Šesti Timočki naučni tornado u Boru i Istočnoj Srbiji, održan je u Boru, a u narednom periodu biće i u ostalim gradovima Zaječarskog i Borskog okruga.

Ove godine su oboreni svi dasadašnji rekordi, broj učesnika, mentora i posetilaca, pa je u prostorijama osnovne škole „3. Oktobar“ u Boru, u samo jednom danu prodefilovalo nekoliko hiljada mladih, dok je oko 300 učenika izvodilo oglede i prezenotovali pripremljen program, zajedno sa više od 150 mentora.

Društvo mladih istraživača, Tehnički fakultet i Tehnička škola iz Bora bili su ovog puta odlični organizatori.

Više od 25 nastavnika i preko 50 učenika Tehničke škole imali su odličan program iz različitih oblasti: hemija, rudarstvo, metalurgija, zaštita žšivotne sredine, reciklaža, industrijska farmaceutska tehnologija, matematika, istorija, prehrana, i još dosta različitih prezentacija.

Ono najbitnije jeste ogromno interesovanje posetilaca, od najmlađih do njihovih baka i deka. Bili su oduševljeni prikazanim, što je ogroman motiv svih izlagača.