„Подстицање демократске културе у школама“-студијска посета

Од 17.07. до 20.07.2018. одржана је студијска посета и обука у Европском омладинском центру Савета Европе у Будимпешти – „Образовање за људска права и демократско грађанство“. Обуци су присуствовала по два претставника школа учесница пројекта, представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја и два државна института за образовање.
Циљ обуке је био:
– упознавање учеснике са принципима, приступима и методологијом образовања за људска права,
– развијање компетенција учесника у циљу развијајања, имплементирања и евалуирања програма образовања и активности за људска права у контексту школе, са посебним фокусом на вршњачко учење,
– анализирање и приказивање како се образовање за људска права може користити у имплементацији Оквира компетенција за демократску културу који се користи у акционим плановима школа,
– упознавање са примерима добре праксе у Мађарској у погледу образовања за људска права са младима у школи и ван школе.
Све школе су имале занимљиве примере и искуства која су драгоцена свим учесницима у даљим активностима у свом окружењу.