Aktivnosti

„Млади у мултикултуралној заједници“ – резултати истраживања

Поводом учешћа Техничке школе у пројекту „Млади у мултикултураној заједници – истраживање“ и значајног доприноса у реализацији овог пројекта, дана 06.09.2018. године, у просторијама Техничке школе одржана је презентација првих резултата истраживања за ученике и наставнике школе. Представник Центра за образовне политике Тијана Јокић представила је сумативне резултате истраживања које је спроведено у осам школа из Суботице, Новог Сада, Бора, Бујановца и Прешева.
Циљ пројекта је испитивање интеркултуралних вештина ученика и наставника у мултикултуралним заједницама у Србији, као и њихове повезаности са индикаторима међугрупних односа (нпр. социјална дистанца). Поред тога пројекат настоји да испита и факторе који могу обликовати везу између интеркултуралних вештина и међугрупних односа.