AktivnostiProjekti

„Podsticanje demokratske kulture u školama“ – fokus grupa

24.01.2019. u Tehničkoj školi, održana je fokus grupa učenika i nastavnika u okviru projekta „Podsticanje demokratske kulture u školama“. Zadatak fokus grupe je bio samovrednovanje projekta, tj. analiza dosadašnjih aktivnosti i planiranje narednih. Učenici su dali svoj osvrt na realizovane aktivnosti: šta im se dopalo, šta bi promenili, šta bi novo uveli u svakodnevni školski život i obogatili svoj boravak u školi. I nastavnici i učenici su se složili da školska praksa može u velikoj meri da se oplemeni uvođenjem novih sekcija i obeležavanjem raznih događaja iz oblasti multikulturalnosti i ljudskih prava, a da se međusobnom saradnjom postižu i najbolji rezultati. Dogovorena su predavanja za učenike na temu komunikacije, stereotipa i predrasuda, kontrole besa, zdravlja i higijene i radionice vršnjačkog tima.