Aktivnosti

Обележавање Светског дана образовања о заштити животне средине

Поводом обележавања Светског дана образовања о заштити животне средине, ученици смера Техничар за заштиту животне средине и чланови Тима за заштиту животне средине припремили су пригодан едукативни материјал за ученике Техничке школе. Група ученика је 25. јануара обишла учионице, у којима се одвијала настава, укратко презентовала материјал и указала на значај образовања о заштити животне средине, значај одговорног понашања према истој, али и подсетила ученике на основно људско право као што је право на здраву животну средину. Свака учионица добила је постер, који је окачен на видљивом месту, те је на тај начин пружена могућност да ученици анализирају у оквиру одељењских заједница колико су информисани о заштити животне средине и у којој мери могу да допринесу за очување исте.