Много ствари је већ речено о овом смеру а најважнија је да је он преко потребан привреди овог града као и привреди наше државе. Ово је смер који има дугу традицију у нашој школи. Рударски техничари за припрему минералних

сировина, одмах након матуре у нашој школи,  годинама уназад врло брзо и успешно налазе запослење у највећим предузећима у нашем граду.  У нашој школи, уз наш стручан и посвећен наставни кадар као и савршене услове за стицање знања и вештина из области припреме минералних сировина и уз адекватно обављање стручне праксе у најјачим предузећима у Бору, ученици ће бити потпуно оспособљени за обављање послова у поменутој области. Наравно, овај смер нуди одличну подлогу за наставак школовања на свим факултетима из рударских и техничких наука.

У табели испод налазе се предмети по годинама које обухвата овај смер

Рударски-техничар-за-пмс-1-1